Haber

Çubuklu kasap ve yetiştiricilerinden deprem bölgesine yardım

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki kasaplar ve yetiştiriciler, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelere gönderilmek üzere 10 büyükbaş hayvan bağışladı.

Yetiştiriciler bölgeye gönderilecek etleri “Bar Yardım Eli Platformu” aracılığıyla ulaştırdı. Etlerin işlendikten sonra depremzedelere gönderilmek üzere AFAD’a teslim edileceği belirtildi.

Platform üyesi ve bağışçı Ali Çankaya, depremin yaralarını sarmak için ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte oluşturdukları “Değnek Yardım Eli Platformu” ile çalıştıklarını söyledi.

Çubuk Kaymakamı Adem Keleş ve Belediye Başkanı Baki Demirbaş öncülüğünde toplanan yardımların ulaştırılacağını belirten Çankaya, yetiştiricilerden bağış almaya devam ettiklerini kaydetti ve şunları kaydetti:

“Yetiştiricilerimiz adeta yardım için birbirleriyle yarışıyorlar. Burada parçalarını yaptıktan sonra oluşturduğumuz grupla güzelce işleyip pişirmeye hazır hale getireceğiz. İnşallah bir tır dolusu işlenmiş eti de AFAD yetkililerine teslim edeceğiz. Ertesi gün Dayanışma Vakfımızın hesabına yatıracağız. Allah tüm yetiştiricilerimizden ve kasaplarımızdan razı olsun.”

haberkorgun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu