Haber

Miss Universe yarışmacılarından organizatörlere cinsel taciz suçlaması

Endonezya’da Kainat Güzeli katılımcıları, yarışmayı düzenleyenleri cinsel tacizle suçladı. Organizatörlerin ‘vücut kontrolü’ adı altında yarışmacılardan soyunmalarını istedikleri ve fotoğraflarını çektikleri belirtildi. Polise şikayette bulunan kadınlardan birinin avukatı, organizatörlerin yarışmacılara “yara izlerini, selülitlerini veya dövmelerini incelemelerini” söylediklerini söyledi.

‘ZİHİNSEL OLARAK ETKİLENDİM’

Şikayetçi olan yarışmacılardan biri “Bu durum beni psikolojik olarak etkiledi. Uyumakta zorlandım” dedi. Şikayetçi olan üç yarışmacıyı temsil eden avukat Mellisa Anggraeni, diğer yarışmacıların da açıklama yapacağını söyledi. Başka bir kadın, ‘vücut kontrollerinin’ kapalı bir odada yapıldığını, ancak odada bazı erkeklerin olduğunu söyledi. Kapının tam olarak kapanmadığını belirten müşteki, odada olanları başkalarının da görebildiğini söyledi.

Öte yandan eski Endonezya güzeli Maria Harfanti, yarışmalarda “vücut muayenelerinin olağan olduğunu” ancak organizatörlerin genellikle katılımcıların soyunmasını istemediklerini söyledi. Harfanti, organizatörlerin ayrıca vücut oranlarını kontrol etmek için yarışmacıların BMI veya vücut kitle indekslerini de sıklıkla istediğini sözlerine ekledi.

POLİS ‘İLERİ İNCELEME YAPILACAK’ DEDİ

İddiaların araştırılacağını söyleyen Miss Universe Endonezya Organizasyonu yöneticisi Poppy Capella, “cinsel taciz iddialarını ciddiye aldıklarını” söyledi. Jakarta polisi daha fazla soruşturma yapılacağını söyledi. (DIŞ HABERLER)

askaleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu